Jdi na obsah Jdi na menu
 


9.8. 2009 - Nedachlebice
OVVR - ověření vlohových vlastností retrieverů
počet bodů: 232/232, aport se zvěří
vítěz zkoušek

Předmět

Koeficient

Známka za výkon

Počet bodů

1. Nos

 

10

 

4

 

40

2. Chování po

   výstřelu

 

3

 

4

 

12

3. Vrozená chuť k

  práci

 

8

 

4

 

32

4. Ochota k práci

 ve vodě

 

8

 

4

 

32

5. Aport z vody

 

 

10

 

4

 

40

6. Aport v terénu

 

8

 

4 (zvěř)

 

32

7. Kontakt s  

  vůdcem

 

1

 

4

 

16

8. Vodění na

 vodítku

 

3

 

4

 

12

9. Vodění volně

 

 

4

 

4

 

16

   Celkový počet dosažených bodů:   232/232

   Výsledná klasifikace:  I. cena

Povaha: standardníS Mailíkem jsme si vylosovaly startovní číslo 10, což se ukázalo jako šťastné číslo (ale bylo mně prakticky jedno, které číslo si vybereme).
Před zahájením jednotlivých disciplín si rozhodčí ověřili tetovací čísla a pak následovala povaha - všichni psi sedí páníkům u nohy a postupně všichni projdou těsně kolem ostatních, jakýkoliv projev agresivity vede k vyloučení ze zkoušek. Maila obstála samozřejmě výborně :o), a že se snažila "sežrat" obtěžující hovado nám prošlo bez výtek :o).
Jako první disciplína byl nos, "předmětem" pro dohledání byla kačena a jelikož i nadějní pesani před námi kačenku nedonesli (prý byla trošku "jetá"), vůbec jsem nedoufala, že se Maila hecne... Maila se ale hecla a kačenku bez zaváhání donesla, za nos byla Maila velmi pochválená (našla kačku prakticky hned), tímto jsme si odbyly i aport v terénu.
Dále následoval aport z vody - ochota k práci ve vodě je bez debat, Maila se do vody vrhá s velkým nadšením, při vynášení dummíka nás Maila trošku napnula, jelikož  chvilku zaváhala, ale pak dummíka donesla (sice nepředsedla, což vůbec nevadí, ale mohla se předvést líp).
Další disciplínou bylo chování po výstřelu, na povel "volno" Maila doslova vylítla a začala pobíhat po louce, nějakou ránu ani nepostřehla, na pokyn rozhodčího jsem Mailu přivolala - Maila předvedla rychlé, ukázkové přiběhnutí - rozhodčí nás pochválil a poznamenal, že je Maila "žihadlo" :o).
Jako poslední byla chůze u nohy na vodítku a pak bez vodítka, z téhle části jsem měla největší strach a ukázalo se, že úplně zbytečně. Maila šla úplně nalepená u mé nohy, sice nepředvedla naši hezkou chůzi se sledovačkou... ale to se u loveckých zkoušek vůbec nečeká.
Sečteno, podtrženo.... Maila získala plný počet bodů, má zapsaný aport se zvěří (což je takový bonus) a stala se celkovou vítězkou zkoušek z celkového počtu čtrnácti psů.

Obrazek