Jdi na obsah Jdi na menu
 


3.10. 2009 - Rájec-Jestřebí
ZOP - zkouška ovladatelnosti psa
počet bodů: 94/100

Přivolání
10
Ovladatelnost na vodítku
8
Ovladatelnost bez vodítka
8
Sedni - lehni - vstaň
9
Odložení
10
Základní část celkem
45
Ovladatelnost ve skupině
10
Sedni - lehni - vstaň ve skupině
9
Odložení
10
Chůze po nepříjemném terénu10
Přenesení psa
10
Skup. a speciální cviky celkem
49
BODY CELKEM
94
ZNÁMKA
Výborně

Očima paničky :-)...
Po domluvě s ostatními účastníky jsme nastupovali úplně poslední, a jelikož nás bylo celkem sedm týmů, hned jako první jsme šli na odložení. Rik s odložením nemá žádný problémy, ale už vidím, jak by to probíhalo, kdybych měla odložit nažhavenou Mailu ještě před výcvikem :-)... ta by si nejspíš oběhla "čestné" kolečko.
Prakticky hned po východu ze startu jsme začínali povelem "volno", z čehož jsem měla asi největší strach, páč Rik na cvičáku většinou neodběhne a tím bychom měli celé přivolání za nulu. Naštěstí Rik odběhnul a na přivolání přišel bez problémů, musela jsem si vybrat, jak budu přivolávat, nakonec jsem přivolávala na "ke mně", protože mě to napadlo jako první :o).
Za ovladatelnost na vodítku a bez vodítka jsme ztratili 4 bodíky, což je docela úspěch.  Rik je pomalejší a není to takovej nadšenec, aby se kvůli nějakému cvičení "přetrhnul", ale i tak chodil hezky a i se sledovačkou. Měla jsem strach z klusu u nohy, ale ten jsme nakonec tak nějak "dali"... nejvíc jsem to pokazila já svou "orientací" v prostoru, neb jsem prostě nedokázala jít rovně a při obratech si pletu strany, tak jsem se docela hezky motala a když se k tomu přidá Rikova "rychlost"... museli jsme působit dost vtipně.
Poslední částí individuálních cviků bylo takové to, jak my říkáme, "sedni, lehni, zdechni", za to jsme ztratili 1 bod, páč ze stoje do sedu si Rik sednul trochu křivo.
Ve skupince jsme za ovladatelnost získali už plný počet bodů, protože jsme se orientovali podle ostatních a chodili hezky rovně :-), odložení je bez debat (jen chudáka Rika votravovala nějaká moucha, ale nedal se). Chůzi po nepříjemném materiálu máme taky zmáknutou a při přenášení psa má problém jen panička, jelikož sama Rika neunesu, tak jsme přenášeli dva. Ve skupinové části jsme přišli o 1 bodík, jelikož při "vstaň" se Rik trochu víc vytočil.
Takže celkem jsme ztratili 6 bodíků ze 100, což považuji jako hezky začatou a ukončenou Rikovu kariéru :o).